Nyheter, Resultater

NM suksess for Bergen

Fekterne fra Bergens Fekteklubb sørget for at klubben også i år ble klart beste klubb under årets NM junior/ungdom. I juniorklassen tok fekterne fra Bergens Fekteklubb gull, sølv og delt bronse både for gutter og jenter, – samt at begge førstelagene ble norgesmestre!

Medaljevinnere fra Bergen:

  • Jenter U20 : 1 .Vilde Tengesdal, 2. Linn Birkeland, 3. Louise Smøraas
  • Gutter U20: 1. Tomas Geitung, 2. Truls Straumøy, 3. Fabian Alfheim
  • Jenter U17: 1. Vilde Tengesdal
  • Jenter U15: 1. Vilde Tengesdal, 2. Jiayi Wen
  • Jenter U13: 3. Juliana Dierkes
  • Gutter U13: 3. Armand Østvik Groos
  • Gutter U20 lag: 1. Bergen 1 (Geitung, Straumøy, Alfheim, Tredal), 3. Bergen 2 (Tellnes, Dymbe, Dyrseth, Stormark)
  • Jenter U20 lag: Bergen 1 (Tengesdal, Smøraas, Wen), 3. Bergen 2 (Hodneland, Skavøy, Haugsdal, Karstensen)

I tillegg til NM ble det arrangert landsstevne for 11-13 åringer

  • Jenter U13+: 1 Ada Sofie Gildernes, 3. Juliana Dierkes
  • Gutter U13+: 2. Berge Bære Øverland, 3. Armand Østvik Groos


Oversikt over deltakelse i NM junior/ungdom 2019

KlubbJunior
 gutter
Junior
 jenter
Kadett
 gutter
Kadett
 jenter
U15
gutter
U15
 jenter
U13
gutter
U13
 jenter
Totale
starter
Bergens Fekteklubb12647253140
Njård Fekting7362822232
Bygdø Fekteklubb5060513020
Stavanger Fekteklubb8180402023
Kristiansund FK222200008
Titan Fekteklubb111010004
Tordenskold Trondheim111202108
Kristiand Kårdeklubb101000002
Nøtterøy Fekteklubb203020007
Drammen Fekteklubb001020003
Nesodden Fekting001011014
Oslo Fekteklub000020002
 – Deltakere –391434132711114153

MEDALJEOVERSIKT

KLUBBGULLSØLVBRONSE
Bergens Fekteklubb634
Nøtterøy Fekteklubb200
Bygdø Fekteklubb101
Nesodden Fekting100
Njård Fekting033
Stavanger Fekteklubb011
Titan Fekteklubb011
Tordenskjold Trondheim FK003
Kristiansund Fekteklubb001

Comments are Closed

Theme by Anders Norén