Resultater, Resultater 2009 og før

Resultater NM junior 2009

Junior-Kadett-Ungdoms NM, Oslo (NOR), 06-07.06.2009

 

Kårde Damer Junior (17 deltakere, 3 klubber):

1. Caroline Piasecka (Bygdø Fekteklubb)

2. Elisabeth Johnsen Lind (Bergens Fekteklubb)

3. Pia Klafstad (Bygdø Fekteklubb)

3. Anne Morvik (Bergens Fekteklubb)

5. Fanni Lundgren (Bygdø Fekteklubb)

6. Henriette Krey (Bergens Fekteklubb)

7. Nicoline Stegerød (Bygdø Fekteklubb)

8. Ida Pettersen (Bergens Fekteklubb)

9. Rikke Klafstad (Bygdø Fekteklubb)

10. Thea Vonen (Bergens Fekteklubb)

11. Benedikte Bjerch-Andresen (Bygdø Fekteklubb)

12. Hanna Bjørnstad (Njård Fekting)

13. Rakel Bjørnstad (Njård Fekting)

14. Nadine Valøy (Njård Fekting)

15. Maria Kaminski (Bygdø Fekteklubb)

16. Frida Halvorsen (Bergens Fekteklubb)

17. Ingrid Guren (Njård Fekting)

 

Kvartfinaler:

Elisabeth Johnsen Lind (BF) – Ida Pettersen (BF) 15:12

Anne Morvik (BF) – Henriette Krey (BF) 15:14

Fanni Lundgren (BYF) – Caroline Piasecka (BYF) 8:15

Nicoline Stegerød (BYF) – Pia Klafstad (BYF) 11:15

 

Semifinaler:

Johnsen Lind – Morvik 15:14

Piasecka – Klafstad 15:14

 

Finale:

Johnsen Lind – Piasecka 12:13

 

Kårde Herrer Junior (15 deltakere, 4 klubber):

1. Stian Herbern (Bygdø Fekteklubb)

2. Sondre Tefre (Bygdø Fekteklubb)

3. Haakon Aagenæs (Njård Fekting)

3. John Christian Cabusao (Bergens Fekteklubb)

5. Theodor Helland (Bergens Fekteklubb)

6. Jonas Lund (Bygdø Fekteklubb)

7. Cedrik Svendsen (Bygdø Fekteklubb)

8. Bendik Utne (Bergens Fekteklubb)

9. Fredrik Føreid (Stavanger Fekteklubb)

10. Sindre Vonen (Bergens Fekteklubb)

11. Marius Wold (Njård Fekting)

12. Brage Nygårdsvik (Bergens Fekteklubb)

13. Sander Schreuder (Stavanger Fekteklubb)

14. Johan Andreas Méd (Njård Fekting)

15. Ole Jakob Samuelsen (Bergens Fekteklubb)

 

Kvartfinaler:

Stian Herbern (BYF) – Jonas Lund (BYF) 15:11

Bendik Utne (BYF) – John Christian Cabusao (BF) 9:15

Sondre Tefre (BYF) – Theodor Helland (BF) 15:14

Cedrik Svendsen (BYF) – Haakon Aagenæs (NjFk) 14:15

 

Semifinaler:

Herbern – Cabusao 13:10

Tefre – Aagenæs 15:13

 

Finale:

Herbern – Tefre 15:9

 

Kårde Jenter Kadett (12 deltakere, 3 klubber):

1. Ida Pettersen (Bergens Fekteklubb)

2. Elisabeth Johnsen Lind (Bergens Fekteklubb)

3. Nicoline Stegerød (Bygdø Fekteklubb)

3. Henriette Krey (Bergens Fekteklubb)

5. Rikke Klafstad (Bygdø Fekteklubb)

6. Fanni Lundgren (Bygdø Fekteklubb)

7. Maria Kaminski (Bygdø Fekteklubb)

8. Rakel Bjørnstad (Njård Fekting)

9. Julie Gyllander (Bergens Fekteklubb)

10. Frida Halvorsen (Bergens Fekteklubb)

11. Thea Vonen (Bergens Fekteklubb)

12. Hanna Bjørnstad (Njård Fekting)

 

Kvartfinaler:

Elisabeth Johnsen Lind (BF) – Rakel Bjørnstad (NjFk) 15:11

Rikke Klafstad (BYF) – Henriette Krey (BF) 14:15

Nicoline Stegerød (BYF) – Fanni Lundgren (BYF) 15:11

Maria Kaminski (BYF) – Ida Pettersen (BF) 8:15

 

Semifinaler:

Johnsen Lind – Krey 15:12

Stegerød – Pettersen 12:15

 

Finale:

Johnsen Lind – Pettersen 14:15

 

Kårde Gutter Kadett (22 deltakere, 4 klubber):

1. John Christian Cabusao (Bergens Fekteklubb)

2. Nicolai Haugland (Bygdø Fekteklubb)

3. Brage Nygårdsvik (Bergens Fekteklubb)

3. Jonas Lund (Bygdø Fekteklubb)

5. Stian Herbern (Bygdø Fekteklubb)

6. Theodor Helland (Bergens Fekteklubb)

7. Haakon Aagenæs (Njård Fekting)

8. Vebjørn Granum Kjersheim (Njård Fekting)

9. Kai Håkon Eriksen (Njård Fekting)

10. Cedrik Svendsen (Bygdø Fekteklubb)

11. Sander Schreuder (Stavanger Fekteklubb)

12. Christian Hagen Bengtsson (Njård Fekting)

13. Marius Wold (Njård Fekting)

14. Bendik Utne (Bergens Fekteklubb)

15. Knut-Martin Karlsen (Bergens Fekteklubb)

16. Johan Andreas Méd (Njård Fekting)

17. Erik Mørk (Njård Fekting)

18. Ole Jakob Samuelsen (Bergens Fekteklubb)

19. Casper Bergh (Bergens Fekteklubb)

20. Joakim Edin (Bygdø Fekteklubb)

21. Eirik Samuelsen (Bergens Fekteklubb)

22. Tor Magne Stø Meltyg (Bergens Fekteklubb)

 

Kvartfinaler:

Stian Herbern (BYF) – Jonas Lund (BYF) 11:15

Theodor Helland (BF) – Nicolai Haugland (BYF) 13:15

Brage Nygårdsvik (BF) – Haakon Aagenæs (NjFk) 15:10

Vebjørn Granum Kjersheim (NjFk) – John Christian Cabusao (BF) 7:15

 

Semifinaler:

Lund – Haugland 13:15

Nygårdsvik – Cabusao 12:15

 

Finale:

Haugland – Cabusao 7:15

 

Kårde Jenter Eldre Ungdom (4 deltakere, 3 klubber):

1. Elisabeth Johnsen Lind (Bergens Fekteklubb)

2. Rakel Bjørnstad (Njård Fekting)

3. Maria Kaminski (Bygdø Fekteklubb)

4. Thea Vonen (Bergens Fekteklubb)

 

Semifinaler:

Elisabeth Johnsen Lind (BF) – Thea Vonen (BF) 15:5

Maria Kaminski (BYF) – Rakel Bjørnstad (NjFk) 13:15

 

Bronsefinale:

Vonen – Kaminski 11:15

 

Finale:

Johnsen Lind – Bjørnstad 15:8

 

Kårde Gutter Eldre Ungdom (16 deltakere, 3 klubber):

1. Jonas Lund (Bygdø Fekteklubb)

2. Haakon Aagenæs (Njård Fekting)

  3. Marius Wold (Njård Fekting)

    3. Knut-Martin Karlsen (Bergens Fekteklubb)

5. Cornelius Werring (Njård Fekting)

6. Kai Håkon Eriksen (Njård Fekting)

7. Bendik Utne (Bergens Fekteklubb)

8. Adam Albrigtsen Flåten (Njård Fekting)

9. Casper Bergh (Bergens Fekteklubb)

10. Johan Andreas Méd (Njård Fekting)

11. Trym Hexeberg (Njård Fekting)

12. Joakim Edin (Bygdø Fekteklubb)

13. Eirik Samuelsen (Bergens Fekteklubb)

14. Christian Hagen Bengtsson (Njård Fekting)

15. Tor Magne Stø Meltyg (Bergens Fekteklubb)

16. Hallvard Andreas Strømsnes (Njård Fekting)

 

Kvartfinaler:

Jonas Lund (BYF) – Bendik Utne (BF) 15:8

Adam Albrigtsen Flåten (NjFk) – Knut-Martin Karlsen (BF) 5:10

Marius Wold (NjFk) – Cornelius Werring (NjFk) 15:14

Kai Håkon Eriksen (BF) – Haakon Aagenæs (NjFk) 7:15

 

Semifinaler:

Lund – Karlsen 15:9

Wold – Aagenæs – 9:15

 

Finale:

Lund – Aagenæs 15:11

 

Kårde Jenter/Gutter Yngre Ungdom (13 deltakere, 3 klubber):

1. Bendik Mogens Manum (Njård Fekting)

2. Knut-Martin Karlsen (Bergens Fekteklubb)

3. Hallvard Andreas Strømsnes (Njård Fekting)

3. Ferdinand Eliassen (Njård Fekting)

5. Eirik Samuelsen (Bergens Fekteklubb)

6. Oa Nordvik Krohn (Njård Fekting)

7. Theodor Stegerød (Bygdø Fekteklubb)

8. Wilhelm Glent (Bygdø Fekteklubb)

9. Ella F. H. Torjusson (Bygdø Fekteklubb)

10. Hans Magne H. Myklebust (Bygdø Fekteklubb)

11. Casper M. Bendiksen (Bygdø Fekteklubb)

12. Tord Fjermestad (Bygdø Fekteklubb)

13. Jan Rasmus Fabian Fløttre (Bygdø Fekteklubb)

 

Kvartfinaler:

Hallvard Andreas Strømsnes (NjFk) – Wilhelm Glent (BF) 15:11

Bendik Mogens Manum (NjFk) – Oa Nordvik Krohn (NjFk) 15:10

Eirik Samuelsen (BF) – Ferdinand Eliassen (NjFk) 12:15

Theodor Stegerød (BYF) – Knut-Martin Karlsen (BF) 7:15

 

Semifinaler:

Strømsnes – Manum 13:15

Eliassen – Karlsen 2:15

 

Finale:

Manum – Karlsen 15:7

 

Kårde Damer Junior Lag (5 lag):

1. Bygdø Fekteklubb I (Piasecka, Klafstad P., Lundgren)

2. Bergens Fekteklubb I (Johnsen Lind, Morvik, Krey, Pettersen)

3. Bygdø Fekteklubb II (Stegerød, Klafstad R., Bjerch-Andresen, Kaminski)

4. Njård Fekting 1 (Bjørnstad H., Bjørnstad R., Valøy, Guren)

5. Bergens Fekteklubb II (Vonen, Halvorsen, Gyllander)

 

Bronsefinale:

Bygdø Fekteklubb II – Njård Fekting 45:41

 

Finale:

Bygdø Fekteklubb I – Bergens Fekteklubb I 45:43

 

Kårde Herrer Junior Lag (6 lag):

1. Bygdø Fekteklubb I (Herbern, Tefre, Lund, Svendsen)

2. Bergens Fekteklubb I (Cabusao, Helland, Vonen, Nygårdsvik)

3. Njård Fekting I (Aagenæs, Wold, Mardal, Mørk)

4. Bergens Fekteklubb II (Utne, Samuelsen, Bergh, Stø Meltyg)

5. Njård Fekting III (Eriksen, Hexeberg, Kjersheim)

6. Njård Fekting II (Méd, Bengtsson, Flåten, Werring)

 

Bronsefinale:

Njård Fekting I – Bergens Fekteklubb II 45:30

 

Finale:

Bygdø Fekteklubb I – Bergens Fekteklubb I 45:21

Comments are Closed

Theme by Anders Norén